تلفن ها : 32212388 ، 32227955 (058)

1394/03/09 : آنفلونزا دلیل گرانی تخم مرغ

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران تصریح کرد: مصرف سوخت در تابستان در سالن‌های پرورش مرغ تخم‌گذار زیاد نیست و تأثیر چندانی بر افزایش قیمت تمام شده تخم مرغ ندارد و ممکن است...ناصر نبی‌پور شیری رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس و در پاسخ به این سؤال که آیا بخشی از افزایش اخیر قیمت تخم‌مرغ ناشی از افزایش قیمت سوخت است، گفت: افزایش قیمت سوخت تأثیر چندانی بر قیمت تمام شده تخم‌مرغ ندارد و افزایش قیمت تخم مرغ ناشی از عدم اجازه کشور ترکیه برای صادرات تخم مرغ در نتیجه شیوع آنفلوانزای پرندگان در این کشور است.

وی افزود: با شیوع آنفلوانزای پرندگان در ترکیه برخی از کشورهای وارد کننده تخم مرغ از این کشور مثل عراق نیاز وارداتی خود را از ایران تأمین می‌کنند و همین موضوع قیمت را افزایش داده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران تصریح کرد: مصرف سوخت در تابستان در سالن‌های پرورش مرغ تخم‌گذار زیاد نیست و تأثیر چندانی بر افزایش قیمت تمام شده تخم مرغ ندارد و ممکن است، فقط در چند روز اول جوجه‌ریزی  برای سیستم گرمایشی از سوخت استفاده  شود.

نبی‌پور شیری اظهار داشت: هنوز محاسبه دقیقی در مورد افزایش قیمت سوخت بر قیمت تمام شده تخم مرغ انجام نداده‌ام، ولی از آنجا که در پرورش مرغ تخم مرغ مصرف سوخت پایین است و در کل دوره پرورش در روزهای محدودی از سوخت برای گرمایش استفاده می‌شود، این افزایش قیمت تأثیر چندانی بر قیمت تمام شده ندارد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران گفت: قیمت عرضه  هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری بین 3800 تا 4200 تومان است.