تلفن ها : 32212388 ، 32227955 (058)

1394/03/21 : احتمال افزایش قیمت مرغ طی دوماه آینده

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی اظهار داشت: هرچه به فصل سرما نزدیک‌تر می‌شویم نیاز مرغداری‌ها به سوخت افزایش یافته و اگر قیمت کرایه‌ها افزایش یابد احتمال افزایش قیمت مرغ طی دوماه آینده نیز وجود دارد.
عظیم حجت رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص افزایش قیمت سوخت طی چند هفته اخیر و اثرات آن بر قیمت مرغ افزود: طبیعتا هر زمان هزینه تولید بالا رود، باعث افزایش قیمت محصول نیز می‌گردد. 
 وی ادامه داد: صرفا به این خاطر که در فصل گرما هستیم و مصرف سوخت درمرغداری‌ها چشم گیر نیست در حال حاضر با افزایش قیمت مرغ گرم مواجه نیستیم.
حجت تصریح کرد: همچنین دولت رایزنی‌هایی با سندیکای رانندگان داشته که قیمت کرایه حمل و نقل نهاده‌ها از بنادر و انتقال مرغ از مرغداری‌ها افزایش نیابد.
 هرچه به فصل سرما نزدیک‌تر می‌شویم نیاز مرغداری‌ها به سوخت افزایش یافته و اگر قیمت کرایه‌ها افزایش یابد احتمال افزایش قیمت مرغ طی دوماه آینده نیز وجود دارد.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی خاطر نشان کرد: امیدواریم سیستم حمایتی از مرغداران که تولید کننده بخش اعظمی از پروتئین مصرفی مردم را برعهده دارند به صورتی باشد که منجر به افزایش بهای تمام شده تولید و به تبع آن قیمت مرغ نگردد.